WYDARZENIA | Wystawy
Previous Next

medusagroup. KADRY.

 

Małopolska, Kraków, Małopolski Ogród Sztuki, Galeria Architektury GAGA. W tym miejscu odbędzie się pierwsza w historii wystawa twórczości śląskiej pracowni medusagroup. „Kadry” to wydarzenie roku w polskiej architekturze.

 

- Nasza historia jest dość przewrotna, a ta wystawa to domknięcie pewnego cyklu, jaki rozpoczął się na początku lat 90-tych. Poprzez tę wystawę poddaliśmy siebie samych poważnej wiwisekcji. Sygnały, jakie z tego płyną, są dla nas bardzo istotne. Nie boimy się podobnych eksperymentów, serwujemy je też naszym klientom. Eksperymentujemy z tym jak i gdzie żyjemy, eksperymentujemy ze swoimi mieszkaniami, staramy się szukać naczelnych wartości w przestrzeni dookoła nas i nie ustajemy w tych poszukiwaniach – mówi Przemo Łukasik współzałożyciel medusagroup.

 

Wystawa pod hasłem „Kadry” opowiada o procesie twórczym w jakim powstaje architektura, ukazując ją w nietypowy sposób. Architekci nie opowiadają o architekturze planszami lecz przestrzenią. Charakter ekspozycji będzie grą z odbiorcami, skłaniającą ich do interakcji z obrazem, detalem, kubaturą. Wystawa sama w sobie stanowi rodzaj przestrzennej instalacji, która jest kolejnym projektem medusy, a nie tylko prezentacją innych realizacji. W ciemnej przestrzeni pojawią się białe "boksy", kryjąc historię jednego z 11 projektów. Między nimi powstanie czysta, prosta przestrzeń. Tam, we wnętrzu sali, na ścianach pojawią się cytaty wyrwane z kontekstu rozmowy towarzyszącej wystawie.

 

- Boimy się prostych skojarzeń, jak ognia unikamy intelektualnych wywodów i podszywania nimi tego, co robimy. Skupiamy się na procesie, pracy i drodze, jaką dochodzimy do efektu. Ta wystawa ma opowiadać o przestrzeni, dlatego postanowiliśmy wprowadzić widza do olbrzymiego modelu, który oddaje wszystkie doświadczalne elementy przestrzeni - jej skalę, grę światłocieni i emocje,  jakie wywołuje – mówi Łukasz Zagała, współzałożyciel medusagroup.

 

Medusagroup powstała w 1997 r. z inicjatywy Przemo Łukasika i Łukasza Zagały. Pracownia jest multidyscyplinarnym biurem zaangażowanym w projekty związane z architekturą, planowaniem przestrzennym, grafiką i wzornictwem przemysłowym.

Wystawę "Kadry" będzie mozna oglądać w krakowskiej Galerii Architektury GAGA w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, ul. Rajska 12,

od 20 września do 18 października, codziennie od 11:00 do 19:00.

Wstęp wolny.

ZAPRASZAMY